Sprzątanie świata

Jesteś tu: » Strona główna » Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Piękny, letni poniedziałek umożliwił nam zorganizowanie akcji Sprzątanie świata. Tegoroczna edycja, której organizatorem jest fundacja ,,Nasza Ziemia” odbywała się pod hasłem ,,Nie ma śmieci - są surowce”. W naszej szkole pojawiły się plakaty i odbyły się pogadanki na temat tego co zrobić z domowymi odpadkami. Dzieci jak zwykle chętnie włączyły się w akcję. Bardziej niż na posprzątaniu przestrzeni publicznej zależało nam jednak na uświadomieniu uczniom, co dzieje się ze śmieciami i że większość z nich sama nie zniknie. Zwracaliśmy również uwagę, które odpadki nadają się do recyclingu. Dziękujemy Urzędowi Miasta w Krynicy Morskiej za tradycyjne zaopatrzenie nas w worki i rękawiczki.
                                                Organizatorzy: nauczyciele Zespołu Szkół w Krynicy Morskiej